Lyderystės problema Lietuvos politikoje

Eilinė Lietuvos gyventojų apklausa parodė, jog Lietuvoje tėra trys politikai, kuriuos daugiau gyventojų vertino teigiamai, nei neigiamai. Į visus kitus šalies politikus daugiau žmonių mestų akmenį, nei stotų ginti.

Tokios tendencijos. deja, pastebimos ne tik šiais, kriziniais metais, bet ir anksčiau, kuomet ekonomika nebuvo taip smarkiai suerzinusi apklausų dalyvių.

Teigiamai vertinama Prezidentė Dalia Grybauskaitė (89 procentai vertino teigiamai), Seimo pirmininkė Irena Degutienė (60 procentų), kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus (50 procentų). Pastaruoju metu itin kilo Artūro Zuoko reitingas.

Galima daryti prielaidą, kad realiai teigiamų vertinimų Lietuvoje sulaukia tik realios galios bei sprendimų nepriiminėjantys politikai. gaunantys pakankamai žiniasklaidos dėmesio bei pasisakymais neprieštaraujantys viešajai nuomonei.

Ar yra būdų, kaip būtų galima greitai ir „neskausmingai” pasigerinti reitingą (lydersytę)? Greičiausiai ne, Tačiau keletą patarimų be abejo būtų galima sugalvoti. Vienas iš jų, tinkantis greičiausiai visiems „valdžios vyrams ir moterims” – Lao Tzu mintis apie lyderystę „Geriausias lyderis yra tas, apie kurį žmonės beveik nežino, tačiau kai jis įgyvendina savo tikslus, jie sako – mes patys tai padarėm”. Lietuvoje, tuo tarpu, susidaro įspūdis kad žmones vis laukia „mesijo”, kuris viską padarys už juos.